BETA Transformatör’ün Gurur Günü

BETA Transformatör, Doğu Akdeniz’de yayınlanan ekonomi gazetesi Refleks’in oylamasıyla ‘YILIN İNOVATİF ŞİRKETİ’ seçildi. Sheraton Adana’da düzenlenen törende, Beta’yı gururlandıran ödülü, Genel Müdür Yardımcımız Yusuf Cenk Dağsuyu, Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak’ın elinden aldı. Törene Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Zülfikar İnönü Tümer, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, oda başkanları, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve saygın işadamları katıldı.
Beta Transformatör’ün ödülü alma gerekçesi şöyle açıklandı:
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesisinde trafo üreten firma, kuruluşundan bu yana ar-ge ve inovasyona yatırım yaptı. Katma değeri yüksek ürünlere odaklanarak, sadece yüksek teknolojiye sahip ülkelerde yapılabilen ‘dökme reçineli kuru tip dağıtım transformatörü’ üretmeyi başardı. Bu yeni ürünle, yüzde 70 büyüme hızı yakalayan firma, 2018 üretim hedeflerini de artırdı. Firma şu anda fabrika bünyesinde bir ar-ge merkezi kurmaya hazırlanıyor.
Bizi bu çok değerli ödüle layık gören Refleks okurlarına ve ödülü almamızı sağlayan BETA ailesinin bütün fertlerine teşekkür ediyoruz.

Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabilirim ?
Merhaba, Beta Enerji'e hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim ?